نمایش فایل(مبانی وپیشینه نظری عوامل موثر در موفقیت مدیران و آموزشی)

در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان .مبانی وپیشینه نظری عوامل موثر در موفقیت مدیران و آموزشی. را مشاهده می نمایید. /مبانی وپیشینه نظری عوامل موثر در موفقیت مدیران و آموزشی,پیشینه نظری عوامل موثر در موفقیت مدیران و آموزشی,مبانی نظری عوامل موثر در موفقیت مدیران و آموزشی,مبانی وپیشینه نظری ,عوامل موثر در موفقیت مدیران و آموزشی/مبانی وپیشینه نظری عوامل موثر در موفقیت مدیران و آموزشی|31010444|rfj40085899|

مبانی وپیشینه نظری عوامل موثر در موفقیت مدیران و آموزشی
دارای 20صفحه وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از محتوای مبانی نظری وپیشینه:

رویکرد تحلیل عوامل حیاتی موفقیت به منظور شناسایی نیازهای اطلاعاتی مدیران در صنایع گوناگون به کار گرفته می شود. این رویکرد به منظور حل بعضی از مسائل که در زمان استقرار سیستم های اطلاعات مدیریت پیش می امدند، ایجاد شد. جان روکارت در سال 1979 ایده ابتدایی این رویکرد را که در سال 1961 توسط رونالد دانیل بیان شده بود به کار گرفت و آن را توسعه داد. امروز روکارت را اولین ابداع کننده و ارائه کننده این دیدگاه می دانند. روکارت اظهار می دارد که مفهوم عوامل حیاتی موفقیت می تواند یک راه اثر بخش برای تعریف نیازهای اطلاعاتی مدیریت باشد. از دیدگاه او عوامل حیاتی موفقیت عبارتند از حوزه های مشخص و محدود کاری که اگر در آنها نتایج رضایت بخش حاصل شود سازمان عملکرد رقابتی موفقی خواهد داشت. بنابراین لازم است که مدیران توجه خاصی به این فعالیت ها داشته باشند(روکارت، 1979)

در ادبیات مربوط از عوامل حیاتی موفقیت، تعاریف زیادی از آن ارائه شده است. یکی از مهم ترین تعاریف مربوط به روکارت است. به زعم وی عوامل حیاتی موفقیت عبارتند از: تعداد محدودی از حوزه های فعالیت که عملکرد رقابتی موفقیت آمیزی در پی خواهند داشت
.
در تعریف دیگری برونو و لیدکر اظهار داشته اند که عوامل کلیدی موفقیت عبارتند از:
مشخصه ها، شرایط یا متغیرهایی که اگر درست مدیریت شوند، می توانند اثر قابل ملاحظه ای بر موفقیت رقابتی سازمان داشته باشند. در عوض، پینتو و اسلوین عوامل کلیدی موفقیت را عواملی می دانند که به طور قابل ملاحظه ای شانس اجرای پروژه ها را بهبود می بخشد (رهنورد و محمدی، 1388). در تعریفی دیگر، عوامل حیاتی موفقیت، عواملی هستند که در تحقق منافع نهفته در فرصت، نقش کلیدی داشته و دستیابی به آنها با پیچیدگی هایی همراه است. به این عوامل، عوامل حیاتی موفقیت یا گلوگاه گفته می شود، که این عوامل در صورت فقدان از موانع اصلی سازمان در دستیابی به اهداف به شمار می آیند(موغلی، 1387).
عوامل حیاتی موفقیت عوامل محدودی هستند که در موفقیت سازمان نقش حیاتی دارند و اگر سازمان بخواهد حیات خود را ادامه دهد باید آنها را مهیا کند. به دیگر سخن هر عامل حیاتی موفقیت زمینه ای است که باید کارهای مربوط به آن به بهترین وجه انجام شوند تا سازمان موفق گردد (رضوانیان، 1380). این عوامل الزامات اساسی هستند که به عنوان اهداف واسطه برای دست یابی به هدف اصلی باید قبلا حاصل شوند. موفقیت در یک سازمان به معنای تحقق منافع آن است و دست یابی به این منافع مستلزم فراهم شدن عوامل لازم است. این رویکرد ابتدا برای تعیین نیازهای اطلاعاتی مدیران به کار گرفته شد.

اگر عوامل حیاتی موفقیت و نیازهای اطلاعاتی یک مدیر به درستی شناخته شود و تحقق یابد در حقیقت آن مدیر به اهداف مورد نظرش رسیده است و موفقیت سازمان تضمین شده است. استفاده از روش CSF در این زمینه باعث می شود نه تنها نیازهای مدیران عملیاتی و تاکتیکی، بلکه نیازهای اطلاعاتی مدیران راهبردی نیز مشخص شود. چون در روش شناسی CFS نه تنها نیازهای مدیران راهبردی دیده می شود بلکه نیازهای اطلاعاتی کل سازمان نیز بدست می آید.

اگر یک سیستم گزارش دهی به مدیریت ایجاد شود که قادر به تولید گزارش هایی در مورد عوامل حیاتی موفقیت برای مدیران باشد در حقیقت ابزاری برای اندازه گیری پیشرفت کار در اختیار آن مدیر قرار داده است. زیرا آن مدیر با کمک آن گزارش ها به راحتی می تواند بفهمد که اهداف مورد نظر چقدر بوده است و الان با اهداف مورد نظر چقدر فاصله دارد (سلامی و همکاران، 1390).


مطالب دیگر:
📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادی و شادکامی 35 صفحه📝بررسی نظریه و الگوهای شادی و شادکامی📝پاورپوینت ارگونومي كاربردي📝جزوه تاریخ اروپا در قرون وسطی📝پاورپوینت حرکات دورانی ( ویژه ارائه کلاسی رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی)📝پاورپوینت حرکات عمودی و حرکات پرتابی📝پاورپوینت مکانیک سیالات و کاربرد آن در ورزش📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق امید 78 صفحه کامل و جامع📝فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری امیدواری📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش امیدواری📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق بهزیستی معنوی 33 صفحه📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش بهزیستی معنوی📝فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری بهزیستی معنوی📝ادبیات نظری و پیشینه تجربی بهزیستی معنوی📝ادبیات نظری و پیشینه تجربی استرس شغلی📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدل های استرس شغلی 61 صفحه📝مدل های استرس شغلی و عوامل استرس زای سازمانی📝پیامدهای استرس شغلی و نقش تفاوت های فردی در فرایند استرس📝فصل دوم پایان نامه و پیشینه پژوهش اعتیاد 67 صفحه📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق گرایش به اعتیاد 65 صفحه📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های انحرافات اجتماعی (پیدایش اعتیاد)📝علل گرایش به اعتیاد راه های پیشگیری و درمان آن📝عوامل تشدید کننده اعتیاد و بررسی عوامل مختلف در پیشگیری از اعتیاد با تاکید بر مذهب📝بررسی نظریه های انحرافات اجتماعی با موضوعیت پیدایش اعتیاد📝فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری شادکامی